Connect with us

Gündem

Sedat Peker 5. Bölüm iddialar özet akışı

17 Mayıs 2021 – 21:42

Sedat Peker’in yayınladığı son videodaki iddiaların özet akışı:

1. Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Kocaoğlu 1,6 milyonluk arabaya biniyormuş. Trabzon’da 5 milyonluk evi varmış. SS’nin akrabası Sadık Soylu Çevre Şehircilik Bak’dan çıkmazmış. Hiçbir görevi olmadığı halde bütün imar işleri bundan geçermiş.

2. Fetöcü oldukları iddiasıyla atılan hakim ve savcılardan boşalan yerlere Ağar ve Süleyman Soylu’nun avukatlıktan gelme adamları doldurulmuş. Organize Suçlar ve Terör davalarına hep bu kişiler bakıyormuş.

3. Peker operasyonu için bazı emniyet personellerine para dağıtılmış.

4. Peker’in ailesinin evine düzenlenen operasyondaki kötü muamelenin sorumlusu olan kişi(ler) Ağar’ın özel kalem müdürünün adamıymış.

5. Ağar, Peker’e yapılacak operasyonun haberini özel bir yemekte birilerine anlatmış. Bekleyip görün demiş..

6. Fethullah Gülen, Ağar cezaevindeyken mektup yollamış. Ağar bu mektubu çerçeveletip duvarına asmış. Şu an Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olduğunu gösterdiği gibi o zaman da Gülen’e yakın olduğunu göstermeye çalışıyormuş.

7. İzmir-Aydın-Muğla bölgesi Ağar’ın hakimiyet alanıymış.

8. Ağar’ın “işleri” İzmir Limanı’nda dönüyormuş. Liman’da Ağar’ı tanımayan yokmuş.

9. Kolombiya’da yakalanan ve alıcısı İzmir’de bir kimya firması olan kokainle ilgili Ağar’a işaret etti tekrar.

10. Ataşehir’de öldürülen bir uyuşturucu satıcısıyla ilgili Ağar’a işaret etti. Bu kişiyle ilgili 50 milyon euro gibi bir paradan bahsetti.

11. Emir Sarıgül’ün eski eşinin bir “kaseti” ortaya çıkmış, bu kaseti Sarıgül’e Ağar vermiş ve boşanmalarını sağlamış.

12. Sarıgül’ün Altınbaş ailesinin üyesi olan eşi boşandıktan sonra Ağar Altınbaş ailesinin üstüne gitmeye başlamış. Çeşitli iddialarla içeri atılmalarını sağlamış, korkutmuş. İmam Altınbaş mallarının bir kısmını vermeyi kabul edince Ağar savcıyı arayıp soruşturmayı kapattırmış.

13. İmam Altınbaş Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan üzerinden külliyeye ulaşmış ve Ağar’ı durdurmuş. Altınbaş bu konuda konuşmazsa delilleri sunmaya hazırmış.

14. Suriye’ye giden silahlar meselesini daha sonra anlatacağını, bu işten para kazananlar olduğunu söyledi.

15. Darbeden sonra Fetö’nün öldürmek istediği ilk 26 kişi içindeymiş, mahkemede kayıtlıymış.

16. Kendisi hakkında bir kırmızı bülten yokmuş. Zaten siyasi sığınmacı statüsüne başvurma olanağı varmış.

17. Türkiye’ye dönmesini değil dönmemesini istiyorlarmış. Bunun için Peker’i öldürsün diye uluslararası cinayet şebekeleriyle görüşüyorlarmış.

18. Devlet kaldığı yeri biliyormuş. Süleyman Soylu’ya meydan okudu, kendine güveniyorsa gelsin dedi.

19. Fetö suçlamasıyla gözaltına alınıp 22,5 yılla yargılanan İyi Partili Kerim Çolaklık’a sahte suçlamalarla Süleyman Soylu kumpas kurmuş. Bu konuda Beyaz TV muhabiri Emre Olur’a işaret etti.

20. Abdülkadir Selvi Pelikan tarafından kendine servis edilenleri yazan bir bir düşkündür dedi.

21. Gazeteci-yazar Memduh Bayraktaroğlu’na da referansla kendisinin, zamanında başbakanken Tansu Çiller’in evinde ağrılandığını söyledi.

22. Süleyman Soylu’yu Goebbels’e benzetti ve sorumluluğunu gizlemek için sürekli daha büyük yalan söylemekle itham etti.

23. Karabağ’ın Azerbaycan tarafından geri alınması sonrası planlanan Azerbaycan-Nahcivan-Türkiye yol projesinin Ruslar tarafından engellendiğini, rafa kalktığını, hükümetin bunu gizlediğini iddia etti.

24. Yıldırım Demirören’in emanetçi olduğunu, “başkası” adına iş yaptığını söyledi.

25. Meral Akşener’le Peker’i yine Süleyman Soylu düşman etmiş.

26. Kendisine verilen Türklük Hakan’ı ödülünü diğer Türk devletlerinin katılımıyla Kültür Bakanlığı organize etmiş.

27. Koruma polisleri Peker’le birlikte yurtdışı gezilerine de gidiyormuş ve bu ayrıcalığa normalde devlet görevlileri sahipmiş. Daha birçok ayrıcalık verilmiş kendisine Süleyman Soylu tarafından. Bunları da açıklayacakmış.

28. Süleyman Soylu hakkında elindekileri yavaş yavaş açıklayacakmış.

29. Yurtdışına çıkarken çok az parası varmış, uçak biletini bile borçla almış.

30. Yabancı devletlerle anlaşma, başkalarının yardımını alma iddiasını reddetti.

31. Narkotik madde kullanmadığını kanıtlamak için doku örneği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Devamını okuyun
Yorum yapmak için tıklayınız

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kur korumalı mevduat sistemine dava açıldı

27 Aralık 2021 – 15:54

Halkın Kurtuluşu Partisi’nin avukatları, artan kuru kontrol altına alabilmek için geçilen kur korumalı mevduat sisteminin iptali ve yürütmesinin durdurulması için dava açtı.

Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısında aşırı değer kaybetmesi, döviz kurlarının kontrolden çıkması üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Aralık’ta açıklanan ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ sistemi mahkemelik oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Resmi Gazete’nin 21 Aralık 2021 tarihli, 31696 nolu (mükerrer) sayısında ‘Türk Lirası mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümün desteklenmesi hakkında tebliğ’ yayınlanmıştı. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, tebliğin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açtı.

‘Anayasa’nın ‘kanun önünde eşitlik ilkesine’ açıkça aykırıdır’

Dava dilekçesinde, TCMB’nin tebliğinin Anayasa’ya ve Anayasa Mahkemesi kararlarına aykırılık teşkil ettiği ileri sürüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan HKP MYK üyesi Adnan Okur, şunları söyledi:

“Halkın Kurtuluş Partisi olarak, AKP’giller’in 84 milyon insanımızın bir kez daha cebine el atması anlamına gelen, “Kur Garantili TL Vadeli Mevduat” garabetinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’da dava açtık. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı açtıranların olası kur zararlarının vergi gelirlerinden ödenmesine dayanan TCMB Tebliği, Hazine ve Maliye Bakanlığının Kur Farkı Zararlarının Hazineden karşılanacağını yani emekçi halkımızın sırtından karşılanacağını duyuran açıklaması, Vergide adaleti yok edecektir. Verginin Kamu Giderlerinin Karşılığı Olması İlkesine ve Anayasa’nın ‘kanun önünde eşitlik ilkesine’ açıkça aykırıdır.

AKP’giller’in bu tebliği bankalarda milyar dolarları-avroları olan bir avuç parababasının kur zararını karşılamaya yöneliktir. İşçi-Memur-Esnaf ve Köylümüzün sırtında zaten çok büyük bir yük olan vergi yükünün daha da artması demektir. Kısacası AKP’giller son döviz vurgununda da görüldüğü gibi İşsizlik-Pahalılık-Zam-Zulüm-Vurgun-Soygun demektir. Hiçbir zulüm düzeni sonsuza değin sürmez. İnsanlar isyan huyludur, ‘yeter be’ der ayağa kalkarlar. Tıpkı Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi. Bu yine olacak. AKP’giller’in bu zulüm düzeni de sona erecek. Emekçi Halkımıza çektirilen bütün acıların hesabı bir bir sorulacak.”

Tamamını okuyun

Gündem

Ekmek krizi kapıda

26 Aralık 2021 – 13:23

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Baki Remzi Suiçmez, ekmek fiyatlarında indirim beklenmediğini, yeni zamların da gündeme gelebileceği belirtti. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ tezi doğrutultusunda hayata geçirilen ‘yeni ekonomi modeli’yle döviz kurları tarihi seviyeleri görürken, bu dönemde maliyet artışından temel gıda maddesi ekmek de nasibini aldı. Ekmek fiyatı 3.5 lira olunca, fiyatların nispeten daha uygun olduğu halk ekmek büfeleri önünde kuyruklar başladı.

Son günlerde döviz kurunun düşüşüyle beraber indirim beklentisi oluşurken, bu ‘düşüş’ ekmek fiyatlarına yansımadı. Kurlardaki düşüşün ekmek fiyatlarına artan maliyetlerden dolayı yansımayacağını aktaran TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Baki Remzi Suiçmez, indirim beklenmediğini aksine doların düşmesine karşın artan un, maya, su, elektrik maliyetleri nedeniyle ekmekte yeni zamların gündeme geleceği ifade etti.

Suiçmez, “Döviz kurundaki artış, girdi ve üretim maliyetlerini aşırı yükselttiği günümüzde, döviz kurundaki nisbi azalışların aynı oranda maliyet kalemlerine yansımaması nedeniyle ekmek fiyatlarında indirim beklemiyoruz. Aksine doların 7.5 TL’den 18.5 TL’ye yükselip son kararlarla 11.5 TL düzeylerine inmesine karşın artan un, maya, su, elektrik maliyetleri nedeniyle ekmekte yeni zamların gündeme gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır” dedi. 

Tamamını okuyun

Gündem

‘Yüzeyde görmüyoruz ama müsilaj bitmedi’

21 Temmuz 2021 – 10:19

Prof. Dr. Mustafa Sarı, müsilajın Marmara denizinin dibinde hala etkin olduğunu belirterek, “Yüzeyde görmüyoruz ama müsilaj bitmedi. Şimdilik 10 metreye kadar geriledi. Yüzeyden daldığınızda aşağıya doğru giderken 10 metreye kadar deniz temiz. 10 metreden 30 metreye kadar olan bölümde müsilaj çok çoğun” dedi.

Müsilaj ile mücadele için oluşturulan Bilim ve Teknik Kurulu üyelerinden Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Marmara Denizi’ni kurtarmak için uzun vadeli çözümlere ihtiyaç olduğunu belirterek, “Doğal şartları değiştiremeyeceğimiz için yapmamız gereken şey çok basit. Denize giden atıkları keseceğiz” dedi.

Sarı, “Önce kirlilik yükünü durdurup, sonra iyileştirme çabası içinde olacağız. Bunun için de Marmara’yı koruma alanı ilan etmemiz lazım. Sayın Cumhurbaşkanı ve Çevre Bakanı’mız söyledi. Heyecanla bekliyoruz. Suların en az yarısını arıtmadan denize basıyoruz. Hem arıttıktan sonra da bu suları niye denize basalım? Madem arıttık, atık barajları yapalım. Zaten su kıtlığı yaşıyoruz. Bu suları tarımda, parkları bahçeleri sulamakta kullanalım. Balıkçılığı da düzenlememiz lazım. Marmara için erken uyarı sistemi yapılmalı. Yapılacak şeyler oldukça basit ama harekete geçmemiz lazım” dedi.

Prof. Dr. Mustafa Sarı, sık sık dalış yaptığı Marmara Denizi’nin altında gördüğü ilginç manzaraları da anlattı. Dipte yaşayan ve ‘ot balığı’ olarak da bilinen bir Lapin balığının uyurken müsilaja yakalanarak öldüğünü anlatan Mustafa Sarı, “Lapin’e üzülürken bir başka dalışta Çırçır balığı ailesine denk geldim. Denizde kuş gibi yuva yapan nadir balıklardan biridir. Dişi balık müsilaj parçaları ile etraftan bulduğu çöpleri birleştirip yuva yapmış, yumurtalarını bırakmış. Erkek balık yumurtaların başında başka canlılara yem olmasınlar diye bekliyordu. Lapin’i öldüren müsilaj çırçır balığı ailesine yuva olmuştu” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mustafa Sarı, Marmara Adası civarında geçen yıl çektiği kırmızı mercanların görüntülerini, bu ay başında çektiği görüntülerle kıyaslayıp, “Yüzeyde görmüyoruz ama müsilaj bitmedi. Şimdilik 10 metreye kadar geriledi. Yüzeyden daldığınızda aşağıya doğru giderken 10 metreye kadar deniz temiz. 10 metreden 30 metreye kadar olan bölümde müsilaj çok çoğun” dedi.

Tamamını okuyun
Advertisement
Gündem4 hafta önce

Kur korumalı mevduat sistemine dava açıldı

Sağlık4 hafta önce

Daily Mail: Türkiye’de 16 yaşındaki çocuklara mide küçültme ameliyatı yapan klinikler var

Gündem4 hafta önce

Ekmek krizi kapıda

Genel4 hafta önce

Sağlık Bakanlığı ‘etkisiz’ olduğu ispatlanan ilacı dağıtmaya devam ediyor

Genel4 hafta önce

‘Osmangazi Köprüsü’nde dolar bazlı garanti ödeme gecikirse kur farkının yanı sıra faiz de ödenecek’

Genel4 hafta önce

‘Bizi aşıya zorluyorsa kendisi de sahtekardır’

Genel4 hafta önce

Japon gazetesi Nikkei: Erdoğan’ın hesap ödeme günü yaklaştı

Genel4 hafta önce

Yem ocakta yüzde 95 zamlanıyor: Et ve süte yeni zamlar kapıda

Türkiye2 ay önce

Ekonomik kriz dünya basınında: Türk halkı ‘Bunu hak etmiyoruz’ diyor

Amerika3 ay önce

ABD’deki fast foodlarda zararlı kimyasallar bulundu

Amerika3 ay önce

Uygurlar’ın zorla çalıştırıldığı iddiası Kongre’de

Amerika3 ay önce

Kansere neden olduğu için ceza alan ABD’li şirket Johnson & Johnson’dan iflas oyu

Genel3 ay önce

Su ve gıda ile bulaşan yeni salgın: Norovirüs

Çin4 ay önce

Komünist Çin’in Uygur Türklerine mezalimini, bizzat eski bir işkenceci anlattı

Amerika4 ay önce

Facebook muhbiri: Şirket kar etmeyi toplumun menfaatinin önüne koydu

Genel5 ay önce

Porsuk ağacında kanser hücrelerini küçültüp yok eden ilaç bileşiği tespit edildi

Bilim5 ay önce

Singapur’da asayişi robotlar sağlayacak

Çin5 ay önce

Çin’de 6 ve 7 yaşındaki öğrencilere yazılı sınav yapılması yasaklandı

Genel5 ay önce

Sulama için güneş sistemi kurdu, elektrik masrafından kurtuldu

Latin Amerika5 ay önce

“Türkiye ile geleceğe birlikte bakmalıyız”

Çin5 ay önce

İkinci Taliban dönemi kime yarayacak?

Çin5 ay önce

“BAE’de Çin’in gizli hapishanesinde Uygurlar zorla alıkonuluyor”

Genel5 ay önce

Bozkurt’taki HES santralinin ÇED raporu kıyağı yapılan sahibi

Amerika6 ay önce

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in oğluna ABD’de sübyancılık davası açıldı

Genel6 ay önce

BM’den ‘Afganistan’da savaş suçları ve insanlığa karşı suçlara varabilecek ihlaller’ uyarısı

Yorumlar

Sözde koronavirüs aşılarının k… için Abdurrahman Aydın
Sözde İçişleri Bakanı Süleyman… için Hasan
Marmara Denizi’nin dibi… için Abdurrahman Aydın
Japonya’da yeni bir örde… için Abdurrahman Aydın
Metafizik savaşta bozguna uğra… için Abdurrahman Aydın
Vatandaşa tam kapanma eziyeti… için Abdurrahman Aydın
İngiltere’de aşı yaptıra… için Abdurrahman Aydın
Etna Yanardağı tekrar lav püsk… için Abdurrahman Aydın
Reuters: Büyük Türk bankaları… için Abdurrahman Aydın
İsrail’de Pfizer/BioNTec… için Abdurrahman Aydın
Japonya’da yanardağ patl… için Abdurrahman Aydın
İsrail’de Pfizer-BioNTec… için Abdurrahman Aydın
Endonezya’da kayıp deniz… için Abdurrahman Aydın
Fransa’da askerlerden Macron… için Hasan
Rusya, cuma günü itibariyle Uk… için Abdurrahman Aydın

Öne Çıkanlar

Copyright © Haber Özel TV sitesi bir Akademi Dergisi - Mehmet Fahri Sertkaya projesidir.